GÜRCİSTAN TURU

490,00 USD 'dan başlayan fiyatlarla

GÜRCİSTAN TURU

Tur Detayları

GÜRCİSTAN

Doğu Anadolu - Doğu Karadeniz

   – VAN – AĞRI DAĞI – DOĞU BEYAZIT – KARS – AHİSKA – BORJOMİ – Tiflis – KUTAISI – GORİ – MSKHETA – BATUMM – Rize – Trabzon


15 NİSAN 23 NİSAN YIL 6 GECE 7 GÜN

15 NİSAN CUMARTESİ HAREKET YERİ VE SAATI

16:30 Taşucu'nun Caretta'nın ofisinden ayrılışı; 16:40 Silifke Kuş Havzası'ndan hareket; 16:50 Atakent trafik ışığı; 17:20 Erdemli Hükümet oteli; 18:00 Mezitli - mola; 18:15 Vipol kavşağı.

1. GÜN 16 NİSAN PAZAR Van Gölü - Akdamar Adası - Vov'un kedisinin evi.

09:00 Van Gölü kıyısında kahvaltı.

Sabah kahvaltısının ardından Van şehir turu, Gevash'tan Van Gölü'nde tekne gezisi ve Ostro'ya varış Gevash'ta öğle yemeği ve Kutsal Haç Kilisesi ziyaretinin ardından alışveriş yapanlar için serbest zaman

2.GÜN 17 ​​NİSAN PAZARTESİ Ağrı Dağı - Doğubeyazıt - Ani Harabeleri - Kars

Kahvaltıdan sonra yol üzerinde Ağrı Dağı'na hareket Panoramik fotoğraf çekimi Doğu Beyazıt Aşkak Sarayı ziyareti. Kars ören yeri ziyareti 4 yıldızlı Kars Oteli'ne giriş. Otelde serbest zaman ve akşam yemeğinin ardından otelimize dönüş.

3. GÜN, 18 NİSAN SALI Türkgezu - Ahıska - Borjomi - Tiflis

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Ardahan Türkgözü sınır kapısına varıyoruz. Sınırdan sonra Gürcistan'daki ilk durağımız Ahıska olacak. Bugün "Akhaltsike" olarak anılan bu yerde kimliğimizden detaylı bilgileri inceledik. Borjomi - Kharagauli milli parkına vardıktan sonra. Burası, ülkenin ana ihracatlarından biri olan uçsuz bucaksız suyuyla ünlüdür. Kaynağında maden suyu deneyip teleferikle milli parka yukarıdan bakıyoruz. Söz veriyoruz ve 3 saatlik yolculuktan sonra Tiflis'e varıyoruz. Tiflis'e vardığımızda 4 yıldızlı bir otele yerleşiyoruz. Dileyenler belirlenen saatte otelde buluşup akşam yemeği için Tiflis merkezde akşam yemeğine giderler.

4. GÜN 19 NİSAN ÇARŞAMBA Tiflis Merkez, Sameba Katedrali, Kartlis Ana, Tiflis'te Juma Camii

, Kükürt banyoları, Rustaveli caddesi, Vernissage pazarı, Marjanishvili meydanı, Mtsheta, Svetiti manastırı

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Tiflis ile tanışma yolculuğumuza başlıyoruz. Tiflis'te ilk olarak kıtanın kuzeyindeki en büyük Ortodoks katedrali olan Sameba Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Bu binanın hem içinden hem de dışından büyülenecek, binanın dağını, inşaat nesnelerini inşa edecek, eski şehre (Eski Tiflis) gidecek ve Metekhi Arusv'dan teleferiğe çıkacaksınız. Tepede bomagrarev ibomarumel'den arkadaşlarını selamlayan Kartlis Deda'nın (Gürcü Anne) heykelini görüyoruz.Tepeden aşağı inip Tiflis'te 1864 yılında Şah Abbas tarafından yaptırılan yasak cami olan Juma Camii'ni ziyaret edeceğiz. yıkıldıktan sonra restore edilmiştir. yükseklerden Kükürt Hamamları, Gürcü ve Rus-Ermeni Ortodoks kiliseleri ve sinagoglarını görüyoruz ve ardından Eski Tiflis'i bitirip Rustaveli Bulvarı'na gidiyoruz. 1.5 km yüksekliğindeki bulvar Tiflis'in en önemli bulvarı ve Özgürlük Meydanı, parlamento binası, Gürcistan Ulusal Müzesi ve Tiflis Metrosu'nu görüyoruz. Alışveriş molasının ardından satışa çıkıyor, Vernissage pazarını geziyor, öğle yemeği ve alışveriş için mola veriyoruz. Ardından Marjanishvili Meydanı'na hareket ediyor, bu meydandaki altın ve gümüş çarşısını geziyor ve Kartlis Krallığı'nın başkenti olan Aragvi ve Kura nehirlerinin birleştiği yerde kurulmuş tarihi Mtsheta kentini ziyaret ediyoruz. şehre 10 km uzaklıkta bulunan Gürcistan'ın ilk yerleşim yeri. Şehirde Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Svetitskhoveli Manastırı'nı ziyaret edeceğiz.Bu ziyaretimizin ardından Tiflis merkeze dönerek bu günlük gezimizi sonlandırıyoruz. 4 yıldızlı otelimizde dinlendikten sonra bir chaner için ünlü Tiflis Sharden caddesine gidiyoruz.

5. Gün 20 NİSAN PERŞEMBE Gori, Stalin Müzesi, Kutaisi, Bagrat Katedrali

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılarak Gori şehrine hareket ediyoruz. Sovyet liderlerinden Stalin'in doğum yeri olan bu şehirde Stalin Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretimizin ardından Gürcistan'ın eski başkenti Kutaisi'ye gidiyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Kutaisi'deki Bagrat Katedrali ve tiyatro binasını gezdikten sonra Kutaisi turumuzu sonlandırıyoruz ve 2,5 saatlik bir yolculuktan sonra Batum'a varıyoruz. Batum'daki otelimize giriş yapmaya çalışalım. Akşam yemeği için belirlenen saatte sizlerle buluşuyor ve misafirlerimizi akşam yemeği için Batum merkeze götürüyoruz. Batum'da 5 sınıf otelde konaklama...

6. Gün, 21 NİSAN CUMA, Piazza, Sarp sınır kapısı

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelden ayrılış ve ziyaretimiz Çeşitli mimari yapıları göreceğimiz şehir turumuzda Meryem Ana Katedrali'nden başlayıp ardından Müslümanların aktif olarak ibadet ettiği Orta Cami'ye devam edeceğiz. Saat Kulesi, barları ve restoranları ile dikkat çeken Piazza'da fotoğraf çektiriyor ve mitolojik ustasıyla bizi kendine hayran bırakacak Medea heykeline geçiyoruz. Rehberimizin cevabından sonra Fotregulirus ve Oseresevor'u görmek için Batum Bulvarı'na gidiyoruz.Öğle yemeğinin ardından yola çıkıyoruz.Sarp sınır kapısına. Geçidi geçtikten sonra Rize Vadisi'nde veya Trabzon'da konaklama

7. Gün, 22 NİSAN CUMARTESİ

Kahvaltı ve zipline ve raftingin ardından yola çıkıyoruz. Ayasofya Müzesi (Ayasofya Camii) ziyareti. Rota üzerinde yer alan Hristiyanlığın kutsal mekanlarından biri olan Sümela Manastırı'na doğru yolumuza devam ediyor, Karadeniz sahili boyunca kısa bir yürüyüş yapıp Sümela Manastırı'ndan sonra Mersin'e hareket ediyoruz.

8. Gün, 23 NİSAN PAZAR

Sabah Taşkentja'ya dönüş.

FİYAT

Çift kişilik odada 1 yetişkin: 490 USD

2 yetişkin eşliğinde 7 ila 12,99 yaş arası çocuklar: 320 USD

2 yetişkin eşliğinde 2 ila 5,99 yaş arası çocuklar: 190 USD

0 - 1,99 yaş arası çocuklar ücretsizdir.

Tek kişilik oda için ek ücret: 120 $

MALİYETE DAHİL OLANLAR:

Oraya transfer ve geri

İlk gün Van'da kahvaltı

Van Otel'de 1 gece yarım pansiyon konaklama,

Kars Otel'de 1 gece yarım pansiyon konaklama

Tiflis otellerinde 2 gece kahvaltı dahil,

Batum otellerinde 1 gece kahvaltı dahil

1 gece Trabzon veya Rize otellerinde yarım pansiyon

otellerde 3 akşam yemeği

otellerde 6 kahvaltı

Yurt içi ve yurt dışı seyahatler için seyahat sigortası,

Profesyonel rehberlik hizmetleri (Türkiye ve Gürcistan)

otobüse su


FİYATA ŞUNLAR DAHİL DEĞİLDİR:

öğle yemekleri

Gürcistan'daki otellerde akşam yemekleri,

Müze ve ücretli bölgelere giriş biletleri,

yayın

1 Van OTELİ

Rua World Hotel https://ruaworldhotel.com

2 OTEL Kars'ta

Büyük Kale Otel https://www.karskalehotel.com/

3. ve 4. Tiflis OTELİ

City Avenue Otel https://cityhotels.ge/en/home

Batum'daki 5 otel

Euphoria Otel Batum https://euphoriahotel.ge

Rize'deki 6 otel

Babillon Hotel & Spa https://www.babillonhotel.com

NOTLAR

Acente, içerik aynı kalmak kaydıyla seyahat programında değişiklik yapabilir, .

Çocuk indirimi aynı odada iki yetişkin ile kalındığında geçerlidir.

Acentemiz tura katılan yolcu sayısına göre araç tipini değiştirme hakkına sahiptir.

Yukarıdaki fiyatlar standart odalar içindir; Lütfen oteldeki diğer odaların fiyatlarını kontrol edin.

Hava şartları nedeniyle yapılmayan geziler mücbir sebep sayılır ve iadesi yapılmaz.

Son 7 gün içinde iptal edilen turlarda ücret iadesi yapılmaz.

  Son 15 gün içinde iptal edilen turlarda %50 iade yapılır.

Zorunlu seyahat sigortası sağlık sigortası değildir, bu sigorta sadece evinize transfer masraflarını karşılar.

Fiyatlar güncel akaryakıt fiyatlarına göre hesaplanmakta olup, akaryakıtın %12'den fazla artması durumunda fiyatlara yansıtılacaktır.

KOLTUKLAR SINIRLIDIR, ÖNCEDEN REZERVASYON YAPMAYI UNUTMAYINIZ.

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 490,00 USD
  • Tek Kişilik Oda 610,00 USD
  • Odada 3. Kişi 490,00 USD
  • Çocuk (6-12) 320,00 USD
  • Bebek (0-6)190,00 USD
WhatsApp Destek!