Konya

250,00 TL 'dan başlayan fiyatlarla

KONYA TURU

Tur Detayları

PROGRAM :

İlk durağımız KONYA LALE BAHÇELERİ . Aşkı, sevgiyi ve hayal gücünü temsil eden ve  Konya Ovası'na göz alabildiğine uzanmış olan, ayrı ayrı renkler de milyonlarca lalelerin boy attığı tarlalar da, turuncu, pembe, mor, kırmızı, sarı, beyaz, siyah şeritler halindeki lalelerinin arasında vereceğimiz fotoğraf molaları ve alacağımız bilgi sonrasında Konya merkeze hareket ediyoruz. Öğle yemeğinde Konya mutfağının en ünlü yemeği etli ekmek yiyoruz.

Yemeğin ardından  Ardından “Gel, ne olursan ol yine gel” diyerek insanlığı daveti ile bilinen Hazreti Mevlana’nın türbesininde bulunduğu MEVLANA dergâhına gidiyoruz.

Sıradaki durağımız Tropikal kelebekler vadisi; çok ama çok büyük bir araziye kurulu. 3.500 metrekarelik gezi alanı ve toplam alan olarak tam 7.600 metrekarelik dev bir kompleks. İçerisinde envaı çeşit tropik bitki, küçük bir şelale, müze ve yüzlerce kelebeğin yumurtası bulunuyor. Kelebekler, pupa olarak Filipinler ve Kenya’dan getiriliyor

Son olarak SİLLE ‘ye uğruyoruz. Sille M.S. 327 yılında Bizans İmparatoru Constantin’in annesi Helena, Hac için Kudüs’e giderken Konya’ya uğramış, buradaki ilk Hristiyanlık dönemlerine ait oyma mabetleri görmüş, Sille’de bir mabet yaptırmaya karar vermiş ve temel atma törenine bizzat katılmıştır. Aya-Elena Kilisesi, asırlar boyunca onarımlar görerek günümüze kadar gelmiştir.

Taşucu’na hareket.

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 250,00 TL
  • Tek Kişilik Oda 250,00 TL
  • Odada 3. Kişi 250,00 TL
  • Çocuk (7-12) 200,00 TL
  • Bebek (0-7)150,00 TL
WhatsApp Destek!