KÜBA TURU VİZESİZ

1790,00 USD 'dan başlayan fiyatlarla

KÜBA TURU VİZESİZ

Tur Detayları

KÜBA TURU VİZESİZ. 

9 MART – 17 MART 2024 

7 GECE OTEL KONAKLAMALI 9 GÜN 

ADANA – İSTANBUL ÇIKIŞLI.

Dünya kadınlar gününe özel Tur.      

    

1. GÜN: 8 MART CUMA ADANA  -  İSTANBUL HAVALİMANI 

17:30 Taşucu çıkış 17:45 Silifke Çıkış 18:00 Atakent çıkış, 18:30 Erdemli Çıkış, 18:45 Tece çeşmeli çıkış. 19:Mezitli ve mersin çıkış. Transferiyle 20.00 da adana Havalimanına varış işletimlerin ardından 21.00 İstanbul’a uçuş. 22.50 de İstanbul havalimanına varış. Valizleri Adana dan vereceğiz Havana dan alacağız. 

 2. GÜN: 9 MART CUMARTESİ ISTANBUL- HAVANA

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile 02.10 Havana’ya Hareket.  Geceleme uçakta olacaktır.     Sabah 07.45’te Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, gezimize başlıyoruz. 


HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR *     

50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzda Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz.. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. Turumuz sonunda otelimize dönüş. Geceleme 3 veya 4 yıldızlı Havana Şehir Oteli otelimizde.  

  

  

 3.GÜN: 10 MART PAZAR PINAR DEL RIO – VINALES VADİSİ TURU ( Extra tur )     

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor.   Serbest Zaman veya Extra Tur. 

Arzu eden misafirlerimiz için, öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından  

Havana'ya geri dönüyoruz.     

Geceleme 3 veya 4 yıldızlı Havana Şehir Oteli otelimizde.     

   4.GÜN  11 MART PAZARTESİ HAVANA     

Kahvaltı sonrası serbest günümüz başlıyor. Geceleme 3 veya 4 yıldızlı Havana Şehir Oteli otelimizde.     

5. – 6. – 7  Günler: HAVANA     

Geceleme 3 Veya 4 Yıldızlı Havana Şehir Oteli Otelimizde. İsteyenler 3 Gece/4 Gün Konaklamalı Cıenfuegos – Trınıdad – Santaclara – Varadero Turuna Katılabilirler. 

     Bu tura katılmak istemeyen misafirlerimiz Havana’da konaklamaya ve serbest zamanlarını geçirmeye devam edeceklerdir.  

Not: Rehberimiz Ekstra turu gerçekleştirmek üzere grupla birlikte hareket edecektir    

Trinidad – Santa Clara – Cienfuegos – Varadero Turu // 3 gece 4 gün

Extralı Gezi Planı :     

5.GÜN:  12 MART SALI CIENFUEGOS TRINIDAD 

Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. Turumuzun sonunda  Trinidad’da Casa Particular konaklama.   

6.GÜN:  13 MART ÇARŞAMBA TRINIDAD -ANCON PLAJI   Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası, Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, Bugün ayrıca Ancon sahiline gideceğiz (Yüzme / denize girme imkânı vardır, hazırlıklı olunuz) Konaklama Trinidad merkez bölgesindedir. Trinidad’da Casa Particular konaklama.     

  7.GÜN: 14 MART PERŞEMBE SANTA CLARA – VARADERO   

Sabah erken kahvaltı sonrası saat 08.30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero‘ya yöneliyoruz, Matanzas bölgesinden geçerek güzergahımız üzerinde Küba’nın en yüksek otoyol köprüsüne yakın bir noktada yol molası da vermek sureti ile, manzara izliyoruz. Varadero sahil bölgesine ulaşıyoruz yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Varışımızı takiben  HER ŞEY DAHİL hizmet veren tesisimize giriş yapacağız. YÜZME imkânı bulacağımız bir özel gün bizleri bekliyor. GECELEME VARADERO’da HER ŞEY DAHİL OTELDE.   

     

***Bu turumuz 2 GECE CASA konaklamalı + 1 GECE HER ŞEY DAHİL OTEL konaklamalı + 2 Öğle yemeği + turlar ve ziyaretler giriş ücretleri + rehberlik hizmeti dahildir.     

8.GÜN: 15 MART CUMA  VARADERO – HAVANA

Kahvaltı sonrası Havana’ya transfer oluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir. Havana’ya varışımızı takiben serbest zamanlar. Geceleme 3 veya 4 yıldızlı Havana Şehir Oteli otelimizde.             

  9. GÜN: HAVANA 16 MART CUMARTESİ – ISTANBUL 09:10 08:30+1     

Havalimanına Transfer ve Yerel saat ile 09:10 Havana ‘dan İstanbul’a Hareket . TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile 09:10’da dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta. Dönüş uçuşunda [Havana - İstanbul] uçak Caracas'ta durup yakıt ikmali yapar. Uçaktan inilmez! Saat Farkından dolayı ertesi gün İstanbul da Olacağız.   Valizlerimizi Havana dan verip adana dan alacağız. 

 10 .GÜN: 17 MART PAZAR ISTANBUL VARIŞ 08:30

 Sabah  08:30’da  İSTANBUL  Havalimanı’na varış Pasaport Kontrol sonrası 10:55 Uçağıyla Adana ya Hareket 12:35 Adana ya varış. Transfer ile 15:30 civarında Taşucu ’varış 


Çift Kişilik Odada Kişi Başı 1790 $USD

Tek Kişilik Odada SİNGLE FARKI 320 $USD

0-2 YAŞ 590 $USD

3-12 YAŞ 1720 $USD

     

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER   


Türk Hava Yolları İle İstanbul –Havana – İstanbul gidiş dönüş Uçak Bileti

Havana Havalimanı Otel Havalimanı Gidiş dönüş  Transferleri

Taşucu – Adana Havalimanı - Taşucu Gidiş dönüş Transfer. 

7 Gece Havana’da 3* veya 4 * Vb. Otel Konaklama 

Havana 1 Öğle Yemeği. 

Havana’da Yarım Günlük Şehir Turu 

Rusça ve Türkçe Rehberlik Hizmeti 

Caretta Voyage Turizm Refakatı.      

Geniş Kapsamlı Seyahat Sigortası (Covid 19 Kapsamlı)FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Rus misafirler için Vizesiz

EKSTRA TURLAR. Pinar Del Rio & Vinales Vadisi  ve  3 Gece / 4 Gün Trinidad – Santa Clara – Cienfuegos - Varadero  Turu

TURUMUZUN YABANCI - YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ 50 EURO REHBERE GİRİŞDE ÖDEME YAPILACAKTIR. 

Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve Hizmetler. 


    

*Farklı ülkelerden Katılacak Misafirlerimiz (Sigortalarını Çıkış Ülkesinden Yaptırmalıdır) 

*Pasaport Geçerlilik Süreniz En Az 1 Yıl Olmasına Özen Gösteriniz. Süreyi Kontrol Ediniz.

*Kontenjan Sınırlı Sayıda Olup Lütfen yerinizi alınız. 

*Bu fiyatlar 13 Eylüle kadar rezervasyon yapanlar için geçerlidir. Kontenjan sonrasından Kademeli fiyat kullanılacaktır. 

*Rezervasyon sonrasında 12 Eylüle kadar 900 Dolar ön ödeme alınır.

* Bu tur Cuma akşam gider Pazar öğlen döner. 1 haftalık iş iznine göre hazırlanmıştır. 

* Extra Turlara gitmek isteyenler rezervasyon sırasında belirtmeli ve tur öncesinde extra turu ödemeli. Ona göre otel rezervasyonları yapılacaktır.

* Özel farklı otel isteyenler lütfen bizimle iletişime geçiniz. 

*Bu tura Ali KÜÇÜK EŞLİK EDECEKTİR.

  • İki Kişilik Odada Kişi Başı 1790,00 USD
  • Tek Kişilik Oda 1790,00 USD
  • Odada 3. Kişi 1790,00 USD
  • Çocuk (2-6) 1720,00 USD
  • Bebek (0-2)590,00 USD
WhatsApp Destek!